O nas

Jesteśmy grupą młodych ludzi z całej Polski, którzy na wezwanie papieża Franciszka, wypowiedziane w zeszłym roku w Krakowie, zamierzają wstać z kanapy, ubrać buty i ruszyć do Tanzanii.

W składzie ekipy wyjeżdżającej są:

Joanna, czyli Aśka
Psycholog, pracuje głównie ze sportowcami i z dziećmi, prowadzi szkolenia i warsztaty psychologiczne, pisze literki w bardzo wielu miejscach. Próbuje robić doktorat, kocha siatkówkę (choć nie umie w nią grać), taniec, fantastykę i kryminały; diagnozuje superbohaterów.
Z Solidarnymi współpracuje jako wolontariuszka od 9 lat. Chodziła na pielgrzymki (m.in. jako muzyczna), zajmuje się Facebookiem, czasem poprowadzi kawałek warsztatów. W Światowych Dniach Młodzieży brała udział jako wolontariuszka i tłumaczka w czasie Dni w Diecezji w Przemyślu.
Pochodzi z Przemyśla, mieszka (głównie) w Krakowie.


Po prostu Maria
Na co dzień studiuje energetykę na Politechnice Śląskiej. Jej największym sukcesem zawodowym jest tytuł inżyniera (prywatnym chyba też ;)). Obecnie do kolekcji „magicznych literek” stara się dołączyć jeszcze magistra.
Uwielbia dobre kino, a ponad życie kocha góry, które są z nią od zawsze, bo urodziła się i wychowała w Łomnicy Zdroju – miejscowości w Beskidzie Sądeckim. Jednak na czas studiów zamieniła ją na całkiem niebrzydkie i niezbyt tłoczne Gliwice.
Z Solidarnymi związana od 7 lat i trzeba przyznać, że była to miłość od pierwszych warsztatów. W czasie Światowych Dni Młodzieży była zachwyconym uczestnikiem.

Agnieszka, czyli Aga

Studiuje Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym. Nie może się doliczyć, ale z CChW Solidarni związana od (chyba) 5 lat. Brała udział w pielgrzymce (jako muzyczna) i niejednokrotnie w warsztatach. W Światowych Dniach Młodzieży była uczestnikiem w Dniach w Diecezji w Przemyślu.
Pochodzi z Przemyśla, obecnie mieszka w Krakowie (bo studia).




Tomek
Odkąd pamięta uwielbia podróżować. Odwiedził dotychczas 27 krajów, a swoją wielką pasję łączy z pracą (od 9 lat jest pilotem wycieczek). Z wykształcenia geograf, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, menedżer turystyki oraz przewodnik po Warszawie. Oprócz pilotowania sam również organizuje wyjazdy i wyprawy. Rodzinne miasto - Warszawa - jest jego przystanią głównie poza sezonem turystycznym.
Z Solidarnymi związany od 4 lat. Uwielbia wracać do Piwnicznej Zdrój by spotykać wspaniałych ludzi, pełnych pasji, z ogromnym bagażem misyjnym.

Aleksandra, czyli Ola
Przewodniczka po Warszawie, pilotka wycieczek, trenerka, nauczycielka, od niedawna zapalona studentka psychologii. Od zawsze jej życie ma dwa motywy przewodnie: praca z dziećmi i młodzieżą oraz podróże. Najbardziej kocha momenty, w których te motywy splatają się ze sobą, tworząc przestrzeń na dobrą zabawę, inspirację i rozwój: obozy młodzieżowe, wycieczki szkolne, warsztaty na zielonych szkołach. Marzenie o wyjechaniu na misje towarzyszyło jej od wielu lat, odkąd trafiła do wspólnoty parafialnej i zaczęła czytać historie misjonarzy z dalekiej Afryki. Kiedy zupełnie niespodziewanie w jej życiu pojawili się Solidarni i możliwość wyjazdu do Tanzanii – nie mogła powiedzieć "nie"! Urodziła się i mieszka w Warszawie… przynajmniej na razie!

Bożena, czyli Bożka
Z zamiłowania i wykształcenia biolog. Pracuje jako nauczycielka i prowadzi Centrum Biologii w Nowym Sączu. Od 4 lat dzieli swoją pracę z działalnością misyjną (jako misjonarka świecka, a od tego roku także jako radna Rady Misjonarzy Świeckich SMA).
Uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży i w tym roku liturgicznym i duszpasterskim, którego hasło brzmi "Idźcie i głoście!"; pragnie wyjechać na misje, by odpowiedzieć na wezwanie "Pójdź za mną!"
Kocha Beskid Sądecki, poezję śpiewaną oraz pracę z dziećmi i młodzieżą.

Magdalena czyli Magda, Madzia, Ruda
Od niedawna Pani Inżynier, a od kilku lat drużynowa harcerek i instruktorska harcerska. Spaczona genetycznie przez muzykę, skończyła szkołę muzyczną w Gdyni grając 8 lat na oboju. Obecnie dalej studiuje inżynierię materiałową na Politechnice Gdańskiej, walcząc o tytuł magistra oraz pracuje grawerując biżuterię. Uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży, gdzie razem z innymi instruktorami ZHR pełniła służbę porządkową. W tak zwanym wolnym czasie czyta książki fantasy, próbuje ograć narzeczonego w planszówki (ale nie wychodzi) oraz pokonuje swoje lęki i granice wspinając się na boulderach. Wyjazd na misje do Afryki to też niemały wyczyn i wyzwanie, które chce podjąć.



Maria, a jak się do niej zwracać? Pewnie Marysia, choć niektórzy wołają na nią Mery lub Blu.
Właśnie kończy studia magisterskie z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, jest również polonistą i oligofrenopedagogiem. Na co dzień pracuje jako niania, przygotowuje uczniów do matury z polskiego, przemyka się przez uczelniane zajęcia i śpiewa w chórze. Interesuje się polskimi zwyczajami ludowymi i niejedną noc spędziła w fabularnym książkowym bezczasie. Uwielbia kino, dziwne pozycje książkowe, muzykę filmową oraz góry. Z SMA „Solidarni” związana już ok. 5 lat. Mieszka w Krakowie, choć pochodzi z malowniczego Tymbarku. Podczas Światowych Dni Młodzieży towarzyszyła barwnej językowo afrykańskiej grupie. Nie może doczekać się, by zobaczyć Tanzanię na własne oczy, a nie w marzeniach!


Po prostu Krzysiek

Jest harcerzem od ponad połowy życia - już 12 lat. Obecnie drużynowy wędrowników w Gdyni, zastępca hufcowego. Zawodowo zajmuje się pomaganiem przedsiębiorcom w prowadzeniu firm. Po godzinach zapalony akwarysta, miłośnik podróży rowerowych oraz wielbiciel gier planszowych. Bardzo chętnie uczestniczy w prowadzeniu szkoleń dla młodych liderów w ZHR i w pracy środowisk harcerskich na Pomorzu.



W składzie ekipy pomagającej z Polski są:



Stanisław, może być Stachu
Student pierwszego roku na Politechnice Gdańskiej, kierunek elektrotechnika. Mieszka w Gdyni. W harcerstwie z przerwami działa od 10 lat, aktualnie przyboczny w 9. Gdyńskiej Drużynie Harcerzy „Zbroja” oraz wędrownik w 9. Gdyńskiej Drużynie Wędrowników „Kuźnia”. Na ŚDM jako zwykły uczestnik pojechał razem ze Skautami Europy, po czym na ostatnie dwa dni dołączył do grupy z neokatechumenatu.



Szymon, ale znajomi na mówią do niego Osa.
Właśnie kończy 3. rok nauki w VI LO w Gdyni. Po maturze prawdopodobnie pójdzie na politechnikę, ale nic jeszcze nie wiadomo. Interesuje się siatkówką, logistyką i zarządzaniem. Mieszka w Gdyni. Tutaj też należy do 9. Gdyńskiej Drużyny Harcerzy „Zbroja”, jako przyboczny. Na Światowych Dniach Młodzieży (tak jak Stasiu i Michał) był jako zwykły uczestnik, a pod koniec dołączył do Gdyńskiej grupy neokatechumenalnej. Wyjazd na misje do Tanzanii jest dla niego spełnieniem marzeń, gdyż od zawsze chciał pomagać innym w zamian za uśmiech na twarzy i dobrze spędzony czas.



Michał

W harcerstwie dziewiąty rok, obecnie uczeń mat-fiz-chemu w Gdyni oraz Szkoły Muzycznej I st., w której uczy się gry na fagocie. Nie jest to może ulubiony instrument, ale na taki się dostał. Na ŚDM jako zwykły uczestnik ze Skautami Europy, a potem z neokatechumenatem.



Bazyli
Jest studentem pierwszego roku na Politechnice Gdańskiej. Prowadzi aktywną drużynę harcerską, w której skład wchodzi około trzydziestu osób. Aktualnie przygotowuje ją do obozu. Pomiędzy studiami a harcerstwem chodzi na ściankę wspinaczkową i tańce. W szybkim trybie życia - czasem zbyt szybkim :) - lubi oderwać się od dużego miasta rodzinnego (Gdynia) i wyjechać w góry, by podziwiać ich piękno i czerpać z ich wielkości.


Marek

Harcerz od dekady, uczeń jednego z Gdyńskich liceów. Mimo, iż jest głęboko zainteresowany historią broni i muzyką, jest gotów poświęcić swój czas i wygodę aby nieść pomoc potrzebującym.

Karol 
Harcerz z 7-letnim stażem, gdyński licealista. Miłośnik dużej ilości sportu: biegania, jazdy na rowerze; ale przede wszystkim street workoutu - ćwiczeń z własną masą ciała na drążkach, słupkach, poręczach i wszystkim innym, na czym można. Po godzinach chwyta za gitarę lub siada do pianina, odtwarzając ulubione utwory. Na ŚDM działający aktywnie w służbie medycznej członek HOPR.






Więcej o projekcie (a także o nas, bo prawdopodobnie trafisz na nasze media społecznościowe) znajdziesz w Internecie pod znacznikiem #MisjaAfryka2017.
Możesz się z nami skontaktować, pisząc na solidarni@sma.pl


Popularne posty z tego bloga

Tanzania tak daleka i tak bliska.

Tanzania – kraj Kilimandżaro, żyraf i… ogromnego ubóstwa